چگونه یک آموزش برنامه نویسی را ببینیم و واقعا یاد بگیریم

فرض کنید شما در توییتر یا لینکداین هستید و سعی می کنید سفر خود را به عنوان یک توسعه دهنده شروع کنید. توصیه ها و راهنمایی هایی که برخی افراد مکرر در این شبکه ها به شما می گویند:

  • “شما نباید وقت خود را به تماشای دوره های یودمی یا یوتیوب هدر دهید، چرا که با دیدن آن ها چیزی یاد نمی گیرید!”
  • “من مستندات را خواندم و یاد گرفتم، در نتیجه شما هم باید همین کار را انجام دهید!”
  • “فقط با ساختن و کار عملی چیزی یاد می گیرید و با تماشای آموزش های ویدئویی چیزی یاد نمی گیرید!”

خوب، آنها تا حدی درست اما همچنین اشتباه می گویند!

شما باید چیزهایی بسازید و تمرین عملی داشته باشید. باید اسناد آموزشی را بخوانید، و فقط نباید به آموزش های ویدیویی تکیه کنید.

اما… اگر شما از لحاظ بصری بهتر یاد بگیرید چطور؟ اگر انگلیسی زبان مادری شما نباشد وبه آن مسلط نباشید چطور؟ در این صورت خواندن اسناد که اکثرا هم به زبان انگلیسی هستند فقط شما را گیج می کند؟

اگر این موارد درباره شما درست است، من می خواهم چند مورد را که برای چند توسعه دهنده دیگر و خود من مفید بوده را با شما به اشتراک بگذارم!

نحوه صحیح یادگیری با دیدن آموزش های ویدیویی

1. توقف کنید ⏸️

لحظاتی در آموزش وجود دارد که شما متوجه خواهید شد، مربی قصد دارد راه حل یک مشکل را کد نویسی کند. وقتی به آن نقطه رسیدید، ویدیو را متوقف کنید.

احساس می کنید وسوسه شده اید که ببینید چگونه او این کار را انجام داد. حتی این فکر به سرتان خواهد زد که:

  • “دفعه بعد خودم امتحان می کنم.”
  • “این آسان یا سخت است، بنابراین چرا به خودم زحمت بدهم. بگذار راه حل را ببینیم.”

تسلیم نشوید و کوتاه نیایید. اگر این کار را انجام دهید و تنبلی کنید، برایتان تبدیل به یک عادت بد می شود.

2. فکر کنید 🧠

اطمینان حاصل کنید که زمان قابل توجهی را صرف تلاش برای یافتن راه حل خود می کنید!

در مورد مسائل جستجو کنید، عیب یابی کنید، اشتباه کنید و دوباره امتحان کنید.

اینجاست که افرادی که پیشرفت کرده اند، به این نتیجه رسیده اند که: مستندات بهترین دوست شما در این شرایط است.

3. ادامه دهید ▶️

شما واقعاً تمام تلاش خود را کردید و نتوانستید مشکل را به تنهایی حل کنید؟ نگران نباشید. فقط مطمئن شوید که افراط نکرده و خود را خسته نکنید.

از شما که تازه شروع به کار کرده اید، انتظار نمی رود که بتوانید همه چیز را به تنهایی حل کنید! به جهنم ، حتی از افراد حرفه ای هم انتظار نمی رود که همه چیز را به تنهایی حل کنند. بنابراین فشار غیرضروری به خودتان وارد نکنید.

دوباره فیلم را مرور کنید و عملکرد خود را مقایسه کنید، ببینید چه کاری را متفاوت انجام داده اید، اشتباهتان چه بوده و چگونه می توانید پیشرفت کنید!

4. خودتان بسازید 🔨

اطمینان حاصل کنید در حال ساختن چیزی هستید که برای کارفرمایان بالقوه قابل نمایش است! شما نمی توانید چیزی که دقیقاً مشابه با آموزش های کد نویسی است را ارائه دهید! چون می توانستید کد را به خوبی کپی کنید…

در عوض، ویژگی های جدیدی اضافه کنید، سبک ها، چیدمان ها و قابلیت ها را تغییر دهید. اگر ایده کلی را حفظ کنید اشکالی ندارد اما آنقدر آن را متفاوت کنید و ارتقا دهید که بتوانید آنرا کار خود بنامید!

درست همانطور که هر کسی منحصر به فرد است، سفر شما نیز منحصر به فرد خواهد بود. اما امیدوارم، شما بتوانید درک کنید الگوهایی وجود دارد که بسیاری از توسعه دهندگان موفق، دوباره و دوباره، برای یادگیری از آنها پیروی می کنند!


منبع

ارسال دیدگاه

درباره ما

آیمدریک با ترجمه، گردآوری و ارائه آخرین و کاربردی ترین مقالات دنیای تکنولوژی و برنامه نویسی، تلاش می کند تا به پیشرفت و گسترش این حوزه ها کمک کند.